"יש בך מקום שקיימת בו שלווה מושלמת.

 יש בך מקום שבו שום דבר אינו בלתי-אפשרי.

 יש בך מקום שבו שוכן כח האלוהים." 

'קורס בניסים' הוא דרך רוחנית- פסיכולוגית, אחת מיני רבות, המציעה דרך בטוחה וישירה הביתה. הקורס מכוון אותנו להכיר באלוהי הקיים בתוכנו, לתרגל התעוררות רוחנית והגעה הביתה- אל העצמי הממשי, הגבוה, זה שאינו פוחד ומתבלבל, זה שיודע את כוחותיו, עוצמותיו ויכולותיו, זה שיודע אהבה ללא תנאי מהי.

"זהו קורס בניסים. זהו קורס נדרש. רק המועד שבו תלמד אותו תלוי ברצונך." 

זוהי תוכנית לימודים רוחנית, אשר אינה דורשת ידע מקדים ולוקחת את תלמידיה למסע חוויתי בתוך נפתולי חייהם על מנת להכיר באמת הגבוהה והאוהבת לגבי עצמם. בתהליך זה, אנו לומדים להכיר באור שלנו ושל אחרים, להסיר מחסומים, התנגדויות ורגשות עבר מכבידים וכואבים, בחמלה, ברכות, בשלום. ככל שאנו עושים יותר שלום בתוכנו אנו יוצרים יותר שלום מול הסובבים אותנו, בסביבתנו ובעולם כולו.

הלמידה מתבצעת באמצעות חוויה. ברמת החוויה אנו יוצרים את הניסיון האישי שלנו ודרך ההתנסות אנחנו לומדים הכי טוב שרק אפשר. 365 תרגילים יומיים, לכל אחד מימות השנה, מייצרים חוויה אישית, כזו שפותחת את הראש, מטילה בספק פרדיגמות ודפוסים אוטומטים, מרחיבה את גבולות התפישה- מאמנת את השכל לראות, להבין, לחשוב מעבר למה שהוא רגיל ואף מעבר למה שעיננו רואות. החוויה שהם יוצרים פותחת פתח להוויית הלב לקבל מקום וביטוי מחדש בחיינו.

הקורס מוביל אותנו בעדינות וללא פשרות לראות ולהכיר בכל המחסומים ששמנו ביננו לבין האהבה, כח החיים הזורם בתוכנו והמאפשר לנו להגיע לכל השפע שנוצר עבורנו בעולם הזה, לכל השפע שכבר קיים בתוכנו, גם אם איננו תופשים, מבינים או מכירים בו לגמרי באופן מודע.

"גאולתי באה ממני.
שום דבר מחוצה לי אינו יכול לעצור בעדי.
בתוכי נמצאת גאולת העולם וגאולתי שלי."

הטקסט, יצירת מופת של חשיבה רוחנית, מספק את הבסיס התיאורטי של הקורס. כשהוא מוביל אותנו דרך הנושאים השונים שמציג, המשמעות שאנחנו נתנו לעולם מתחילה להתפורר, ומשמעות חדשה נחשפת בכל דבר סביבנו. הקורס משתמש במונחים מוכרים, אך ממלא אותם במשמעות חדשה. כל מונח הופך למיקרוקוסמוס של מערכת החשיבה שהוא מציג. על כן, הטקסט אינו קל לקריאה.

על מנת לקצור את פירותיו עלינו להסכים להתחייב לו. הקורס מבקש מאיתנו להתייחס ללמידה באופן אישי ולקבל אותה כפרקטיקת חיים יותר מאשר עניין אינטלקטואלי.

 זהו השלב המעמיק ביותר, הטמעת הדרך הלכה מעשה בחיים; זה המעבר מתודעת שכל לתודעת לב,  בהצליחנו לעשות זאת, נחווה את עצמנו מחדש: אוהבים, שלווים, שמחים ושלמים יותר.

מה נלמד?

הלמידה המשותפת מאפשרת את פתיחות השכל ומציעה תמיכה וחיזוק, הצטרפות ואחווה, ככה אנחנו לומדים שכולנו מתמודדים עם אותם דברים, שאנחנו לא לבד,
שאנחנו יכולים לבחור אחרת. האחדות שנוצרת משמרת את המחויבות ומעצימה אותה, מסייעת לנו להטמיע את הלמידה בחיי היום-יום, בתוך מערכות היחסים שלנו,
במקומות הכי אישיים ואינטימיים- בקשר ביננו לבין עצמנו. האהבה מתקיימת בתוך מערכות היחסים, 'בביחד', איתה נחבק את ההתנגדויות והקשיים, נמצא את האומץ
להאיר על החשיכה ולגלות שאפשר לתקן את כל הטעויות. בשביל לאהוב צריך לפחות שניים וככל שנרחיב את המעגל נתעצם.

 • נזהה ונביא למודעות את מערכת החשיבה והאמונות שלנו .
 • נשחרר את הדפוסים האוטומטים ונתחבר לחופש הבחירה בכל רגע מחדש, לבחור באהבה.
 • נלמד לעבור מתודעת שכל לתודעת לב.
 • נכיר ונתקרב לקול השכינה בתוכנו, נלמד איך לענות לכל השאלות, התשובות כבר בשכלנו
 • נלמד לסלוח, סליחה אמיתית, המשחררת את הכבלים הפנימיים ומאפשרת אינטגרציה בין גוף-נפש- רוח.
  משחררת קונפליקטים פנימיים ומגדילה את מרחב החופש בחיינו.
 • נלמד לפגוש את רגשותינו, לרדת לשורשם, להכיל את הכאב והקושי, לשחרר ולהשתחרר.
 • נלמד להסכים למציאות כפי שהיא מתגשמת בחיינו, ללמוד את השיעור, לתקן את הטעות.
 • נלמד להרפות, לשחרר אחיזות ישנות, לאפשר לניסים ולשפע לחלחל לכל מרחבי חיינו.

פרטים

 • הקורס יתקיים בימי שני בין השעות 18:30-21:30 , בבנימינה, בצמוד לתחנת הרכבת.
 • הקורס הינו קורס שנתי (11 חודשים), מתחיל ב- 25.11.2019 ויסתיים ב- 26.10.2020.
 • ערב מבוא ללא עלות יתקיים ביום ב' ה- 18.11.2019 בין השעות 18:30-21:30.
 • בוגרים ממליצים

אנא הודיעו על הגעה מראש.

ניתן להגיע למפגש מבוא ללא עלות, בתיאום מראש.